FA-20H 27.0000MD50V-W3
5S-FA-20H 27.0000MD50V-W3
FA-20H 27.0000MD50V-W3
CRYSTAL 27.00 MHZ 12.0PF SMD
Product Description
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Series: | FA-20H |
| Type: | MHz Crystal |
| Frequency: | 27MHz |
| Frequency Stability: | ??????50ppm |
| Frequency Tolerance: | ??????30ppm |
| Load Capacitance: | 12pF |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 60 Ohm |
| Operating Mode: | Fundamental |
| Operating Temperature: | -20??????C ~ 70??????C |
| Ratings: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 4-SMD |
| Size / Dimension: | No Lead |
| Height - Seated (Max): | 0.098 L x 0.079 W (2.50mm x 2.00mm) |
| Other: | 0.022 (0.55mm),,, |